| Samo a întrebat:

Cum fac sa fiu o persoana mai sociabila?
Cand sunt cu prietena ea vorbeste intr-unaaa iar eu mai putin... mai scot un cuvant, o aprob, sau mai pun cate o intrebare, doua iar cand incepe sa raspunda incepe calumea. Mi-e teama ca se supara pe mine din cauza ca nu prea socializez de aceea am nevoie de ajutor...

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asta e, fiecare cu personalitatea lui, incearca sa te gandesti si tu spune-i cand termina conversatia ce ai mai facut inainte d somn, si iti tot porpui sa scoti subiecte de discutie, si eu eram cu una anul trecut si cand eram cu ea mai mult vorbeam eu si ea mai putin (tinand cont ca eu sunt mai putin sociabil) cand esti doar cu o persoana e alta viata poti sa ii dai drumul la moara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e bine,trebuie sa-i explici prietenei tale ca prin lege dreptul la cuvant este liber laughing, asa sunt unele fete care doresc sa atraga atentia, ce te-ai face daca ai fi insurat cu una? nu are de ce se supara deoarece trebuie sa-i explici ca pentru a conversa este nevoie de 2 persoane