| Doηηa a întrebat:

Cum îl fac pe tatăl meu să renunţe la fumat?

Răspuns Câştigător
| Rockart a răspuns:

Trebuie să vrea el asta. Spune-i că fumatul nu îi dăunează doar lui, ci şi ţie. E greu să te laşi de fumat. Îmi e greu să cred că vei reuşi să-l convingi. Şi eu m-am ţinut de mama să se lase, mai mult de 2 săptămâni abia a rezistat cu o singură ţigară pe zi. E o chestie de voinţă. Convinge-l să economisească banii pentru ceva anume. Poate aşa ar mai lăsa ţigara. De exemplu, pentru facultate sau ceva. Ceva costisitor, oricum.

Baftă!

3 răspunsuri:
| Urzi23 a răspuns:

Pentru inceput
Tigarea electronica dar sa fie macar DSE 901 si lichide vegetale de buna calitate

| Biutzu a răspuns:

Arata-i cat ar economisi daca ar renunta la funat intr-o saptamana sau o luna si ii va mai pieri chefu iar dupa un timp cand va simti mirosul ii va sta in gat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumpara-i o tigara electronica sau o narghilea.