| AlbNegru09 a întrebat:

Cum îmi pot dezactiva contul de Instagram?
Nu imi apare nicaieri dezactivare cont, doar deconectare
Merci

Răspuns Câştigător
| Dededededededede a răspuns:

Conectează-te la https://instagram.com/ printr-un browser mobil sau de pe computer. Din aplicația Instagram nu îți poți dezactiva temporar contul.
Apasă pe numele tău de utilizator în dreapta sus, apoi selectează Editează profilul.
Apasă pe Dezactivează temporar contul meu în dreapta jos și urmează instrucțiunile de pe ecran.

Și ai terminat ^^, iar atât contul tău, cât și fotografiile, comentariile și aprecierile tale vor fi ascunse, dar nu șterse, până în momentul în care îl reactivezi conectându-te din nou.

| AlbNegru09 explică (pentru Dededededededede):

Am intrat la editeaza profilul, dezactivare temporar contul meu, am introdus si parola tot. Dar tot in contul meu sunt.

1 răspuns: