| Alexaaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Cum iti dai seama cand un parfum e de calitate? Cum trebuie sa arate /miroasa parfumu ca sa-ti dai seama daca persista sau nu? Stiti ceva? Dau si fundoaie.

Răspuns Câştigător
| Lime a răspuns:

Parfumul este de mai multe feluri:

Apa de colonie cu concentratia cea mai scazuta, rezista cel mai putin. Mirosul dureaza in jur de 2-3 ore. Concentratia de parfum este de aproximativ 2-6%.

Apa de toaleta are concentratia parfumului de 6-12%. Mirosul dureza ceva mai mult decat apa de colonie: 5-6 ore.

Apa de parfum este mai des utilizata si are concentratia parfumului de 12-15 %. Bineinteles dureaza si mai mult, 6-8 ore (am gasit ca pe vreme rece este mai puternic thinking)

Parfumul e cel mai bun avand concentratia de 15-20%. Rezista in jur de 8 ore sau mai mult, dar se vede si la pretul din magazinwinking

Iti recomand apa de parfum. Cand cumperi un parfum te uiti pe sticluta ca scrie daca e apa de colonie, apa de toaleta sau altceva. La alegerea parfumului sa il testezi pe piele. Il aplici, astepti 20 de minute (deoarece parfumul miroase diferit in functie de pielea fiecaruia) apoi dupa ce ai terminat cu primul mirosi un bob de cafea ca sa treaca acel miros, sa poti testa altul. In rest mai scrie pe site-ul dat de @ursulika.

Bye

:*:*pup

1 răspuns:
| Barajag a răspuns:

Http://www.stilmasculin.ro/......ntrafacut/
Aici gasesti totul despre un parfum de calitate.Bafta!