| Jajdbxggbshxnc38547 a întrebat:

Cum o conving pe mama sa ma lase sa imi cumpar un telefon din banii mei? Iau note bune, sunt cuminte, dar crede ca nu e bine sa imi iau un telefon in clasa a 8-a. Ajutor

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Deja telefonul mobil e o necesitate, te duci undeva si intarzii acasa si o anunti, sau sunt n motive pentru care il poti folosi. Avand in vedere ca-s banii tai mi se pare stupid sa trebuiasca sa-i ceri acordul

| KillaNoFilla a răspuns (pentru Adry05):

Viata nu e dreapta boss.

| Pisica18a a răspuns (pentru Adry05):

Nici eu nu aveam telefon in clasa a 8-a happy de ce sa invete copii numai prostii pe telefon? O fi o necesitate...dar unii le folosesc mai prost decat trebuie.

| Adry05 a răspuns (pentru Pisica18a):

Erau alte vremuri alea laughing

| Pisica18a a răspuns (pentru Adry05):

Nu erau alte vremuri
Am 18 ani si abia la 15 am avut primul telefon nokya si cred ca e bine. Am avut o copilărie frumoasa fara telefon. Nu am murit?

| heddy10 a răspuns:

Daca nu ai deloc un telefon, atunci ar trebui sa o convingi.

Daca ai deja dar vrei sa iti satisfaci vreun moft, sa-ti iei unu mai fitos, cred ca are dreptate si e mai bine sa te gandesti putin inainte. Pastreaza banii pentru lucruri mai importante.

| KillaNoFilla a răspuns:

Nu crezi ca e bine pentru ca ti-au implementat parinti idea aceasta in cap. Vorbeste cu rudele, cunostinte sa te ajute sa-i convingi.