| LucaAlex20 a întrebat:

Cum pot afla cine a facut un cont fals in numele meu?

Povestea sta cam asa, mi-au fost furate mai multe lucruri din casa precum si un laptop iar acum am primit o cere de la un cont facut cu numele meu si care are poze pe profil din acel laptop si as vrea sa aflu cine l-a facut caci asa as afla si hotul!

P. S. Nu imi spuneti sa merg la politie ca am fost deja dar pana duc aia plangerea la parchet paa se imtoatce respectivul isi bate joc de mine in continuare!

P. S. 2 Nu stiu daca e locul potrivit pentru o asemenea intrebare dar sper totusi ca poate e cineva care ar putea sa ma ajute, oricum sunt atat de disperat incat as fi dispus sa si platesc ceva daca stiu sigur ca pot afla ceva!

Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Politia ar putea dar nu se va implica prea mult. Era bine, anterior, instalarea unei aplicatii de cautare: http://www.faravirusi.com/2011/09/01/cum-sa-ti-recuperezi-laptopul-furat/
http://service.laptop-direct.ro/cum-mi-am-recuperat-laptopul-furat/

suntserios
| suntserios a răspuns:

Politia e singura ta sansa

| LucaAlex20 explică:

Politia! Politia ma intreba pe mine daca am mai aftat cava cand am fost la ei...iar asta "hotul" imi rade in nas de pe contul fals!