| deea_3332 a întrebat:

Cum pot deveni sefa clasei?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti trebuie probleme pe cap? lasa da-i pace ca numa probleme ai din cauza colegilor daca esti sefa clasei si o sa vi mereu nervoasa acasa.Totusi daca iti doresti asa mult trebuie sa te stii face placuta in fata colegilor si sa inveti totusi cat de cat, dar mai important e sa te stii descurca.Sefa sau seful de clasa se schimba doar cand incepi un an nou scolar, nu se schimba pe semestrul al doilea. Poate persoana care e acum seful/sefa clasei vrea sa fie in continuare si restul colegilor n-au nimic cu treaba asta, seful clasei nu se va mai schimbabig grin. Dar puteti discuta mai pe larg tema acesta la ora de dirigentie.

7 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Printr0o atitudine diferita fata de ceilalti colegi

| PisicaAristocrata a răspuns:

Fiind carismatica, sociabila, ajutandu-ti colegii, stiind sa te afirmi happy

| MoNsTeR a răspuns:

Pai la mine in clasa trebuie sa fi votat de majoritatea colegilo.partea cu invatatu nu-i obligatorie. avem doar o regula... daki galagie iti vezi de treba ca si sef al cls si nu scrii pe nime pe foaie... daca intreaba dira cine o fo zici ca nu stiuti sau ca mai multi si nu-ti aduci aminte.ca daca nu nu o sa mai fi anul viitor.noi am avut o colega sefa clasei si ne enerva ca orice faceam ne scria pe foaie si tot zicea ca o da la dira.ne enerva si anul viitor nu a mai fost.asa ca fa ce vor colegii NU ce zic profii lasa-i draculoh go on da cimpalai

| Georgy_1051 a răspuns:

Ca sa devii sefa clasei in primul tand trebuie sa fi votata de majoritatea membrilor clasei.Al doilea lucru pe care trebuie sa-l faci e sa inveti bine si sa ai un comportament cat mai bun. Dar te sfatuiesc sa nu-ti doresti sa fi sefa clasei daca ai colegi foarte rai.

| hax0r a răspuns:

Asasineaza-ti adversarii.

Răspuns utilizator avertizat
| adybitals a răspuns:

Tre' sa fii in centrul atentie, toti sa vorbeasca cu tine, sa fii desteapta, sa fii tupeistawinking