| Diana7383 a întrebat:

Cum pot face rost de bani la 14 ani?
fara sa impart pliante ca nu stiu unde sa ma duc

8 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

De la 16 ani ai dreptul sa muncesti legal.Pana atunci...alocatiaaaa!hee hee

| nobody_9468 a răspuns:

Ai dreptate.Si eu m-am gandit la posibilitatea de a "produce" bani singurawinking si cand i'am zis tatalui mi-a spus ca ma angajeaza la magazinul lui ca femeie de servicilaughing
Ar fi ceva si ca reprezentant, insa nu este o solutie prea...solutionistawinking
Eu cand am nevoie de bani, mai merg in vizita pe la bunici, matusi, unchi, mai bag o vrejeala lu' tata lu' mamahee hee
Nimieni nu te va angaja serios, adica sunt de parere cu ce a zis c2armen.Totul e sa cauti si vei gasi!(ceva, nu stiu cehappy )

Bafta.

| miauu a răspuns:

Fate reprezentant la avon. oriflame chestii din astea...
cauta sa stai cu un copil in timpu liber
bafta:*

| Diana7383 explică:

Da dar numi ajunge alocatiabig grin

| Diana7383 explică:

Am deja vreo 5 reprezentanti la avon si metropolitan in clasa asa ca ma bag degeabathinking

si din ce cunosc eu in afara de clasa asi face vreun milion si nu are rost.
tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 14 ani, nu cred ca ai nevoie de alti bani in afara de ce-ti dau parintii. Acum, depinde cat iti dau. Dar daca insisti: poti face cumparaturile in locul mamei, curatenie in toata casa, cand o vizitezi pe bunica, ajut-o cu ce poti s. a. m. d.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ar fi bine sa aloci mai mult timp scolii. Ai timp sa muncesti cand mai cresti. Dupa cum scrii ai mai multa nevoie de carte decat de bani.

| ZoZoDe a răspuns:

Bai frate toti cu timpu scolii nu stiu ce lalala...pai frate noi copii vrem sa ne distram sa ne lom ce vrem noi ca poate parintii n-au posibilitate ca pana se apuca adolescentii de munca...murim de atatea pofte si visestraight face numai SCOALA, SCOALA, SCOALA! angry uuhhangry URASK!