| crissa20 a întrebat:

Cum pot fi mai matinala? vreau ca seara sa adorm mai devreme si sa ma trezesc dimineata mai devreme! ceva pareri? mersi

2 răspunsuri:
| mimiwewem a răspuns:

Fă exerciții pe timpul zilei prin care să te obosești. Sau fă altă muncă. Apoi bea un ceai de tei și dormi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa ai mai multe activitati pe timp de zi. Activitati prin care sa iti consumi mai multa energie, sa te obosesti. E foarte important si faptul ca la orele 22 sa fii in pat pregatita de culcare deoarece de la aceasta ora corpul se linisteste. Nervul parasimpatic responsabil cu acest lucru reduce schimbul de substante, tensiunea, temperatura si activitatea cardiaca sunt la cote minime. Deci este un moment prielnic pentru a adormi usor.