| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot invata mai rapid limba engleza? am vazut ca sunt o groaza de siteuri care zic ca te invata, mai sunt si carti, care este cea mai buna metoda?

3 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Cea mai buna? Sa te muti intr-o tara in care se vorbeste.
Cea mai buna sa inveti acasa? Nu stiu, filme, PC, carti... Daca ai prins bazele de acolo e usor ca iti dai drumul imediat si prinzi repede.

| Pho3nix a răspuns:

Citesti carti.
Te uiti la film fara subtritare.
etc...

succes.

| catalina_2916 a răspuns:

Mai bine iti iei carti...si daca ai face si niste meditatii cu siguranta ai invata f repede...vezi ca au aparut si niste cd-uri care te invata lb.engleza...eu mi-am cumparat si sunt chiar f bune... pup