| speed18 a întrebat:

Cum pot pune o parola pe o arhiva ZIP sau RAR? Multumesc frumos

Răspuns Câştigător
| Altu a răspuns:

O sa-ti dau pasii in WinRar, daca nu-l ai e gratis la
http://www.rarlab.com/download.htm
1. Selectezi ce vrei sa arhivezi, daca sunt mai multe fa un folder cu ele
2. Selectezi folderul(sau ce vrei arhivat), dai click dreapta si in meniul care apare selectezi 'Add to archive'
3. O sa apara o fereastra cu mai multe taburi (o sa fii in 'General') unde ii alegi un nume si modifici setarile (sunt setate ok, in principiu nu ai nevoie sa modifici)
4. Te muti din 'General' in 'Advanced' (in partea de sus a ferestrei) si in partea dreapta o sa fie un buton cu 'Set password'
5. Alegi parola, o confirmi, dai ok si e gata

3 răspunsuri:
| Annitu a răspuns:

Nu ştiam că poţi să pui parolăbig grin
@altBlogRo, bun răspuns:* (merită fundiţatongue)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa pui parola pe fiecare fisier in parte, dar nu pe intreaga arhiva; se poate accesa, dar nu se pot desschide fisierele.Corect,dar se poate vedea ce este in arhiva, folder, ca si denumiri ma refer...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Când setezi parola alegi Criptează numele fişierelor, aşa nu mai apare ce fişiere sunt în arhivă.