| Cristian_Darius_1999 a întrebat:

Cum pot sa ii spun la o fata ca imi place de ea, dar sa nu fiu prea direct?

Răspuns Câştigător
| icewolf a răspuns:

Frate, eu normal as vedea daca am sanse cu acea fata, daca as avea as face asa. 10 sec de curaj pur, curaj de ala de prost in care ma duc si ii spun direct, atat iti trebuie 10 sec, si apoi Domnu cu mila. Ideea e ca cu cat te ascunzi mai mult cu atat mai posibil sa te pacalesti tu pe tine insuti.

| Cristian_Darius_1999 explică (pentru icewolf):

Pai asta ii problema, ca nu imi pot da seama daca am sau nu sanse cu ea...
Ne vedem c-am de 2-3 ori pe saptamana si vorbim in fiecare zi pe Facebook si la telefon...

| icewolf a răspuns (pentru Cristian_Darius_1999):

E nevoie de timp, nu ai cum sa stii imediat, dac ar fi asa feate hoho pai nici un baiat nu ar mai trebui sa sufere, nu ai cum sa afli din prima. Poti incerca sa afli si de la o prietena de a ei sau mai multe, sunt o groaza de semne, cum vb cu tine cat timp sta cu tine. Poti incerca sa o testezi sa vezi daca vrea sa iesiti cu bicicleta sau ceva, dar oricum o sa fii suta la suta sigur daca o intrebi. Totusi asigurate ca nu e o fata figuranta care sa rada de tine. Intreaba-te daca ea merita efort din partea ta, timp, chiar bani. Si intreaba-te daca poti sa mentii o relatie cu ea, si nu doar pe o perioada de cateva luni sau un an, si pe termen luuuuuuung, pentru ca de altfel nu are rost. Daca intri intr-o relatie tu iti dai o bucata din inima ta, si gandeste-te daca intri in mai multe relatii acum, ceai ramane cand o intalnesti pe cea cu care chiar vei ramane impreuna? Sfatul meu e sa-ti pui aceste intrebari si sa nu te arunci la orice fata.

| Cristian_Darius_1999 explică (pentru icewolf):

Multumec,dar ii mai dificil...
Tot timpul ma cheama sa merg sa ma vad cu ea, ma strange in brate, si o cunosc ca ai cum as cunoaste-o de o viata!
Dar singura problema este ca o iubesc enorm de mult, si cand iese cu ceva prieteni de a ei ma comport tare naspa cu ea pentru ca sunt gelos.
Plus de aia, daca ii zic ca mi-am gasit iubita sau ceva, imi spune ca nu imi trebuie iubita si se comporta si ea naspa cu mine...
Asta ce ar insemna?

| icewolf a răspuns (pentru Cristian_Darius_1999):

... Ok eu zic sa recitesti ce ai scrisbpoate te prinzi asa. Ba frate, in primul rand, esti naspa rau daca te comporti naspa cu ea cand vin si prietenii tai,
2) Ai zis ca faci asta pentru ca esti gelos, di apoi ai zis ca atunci cand ii zici ca ai prietena ea iti zice ca nu ai nevoie de una si se comporta si ea naspa ch tine.
Alooooooooooo, nici un beculet? Ea e geloasa cand ii spui asta si de asta iti spune asta. Frate fata te place daca face asa cand ii spui ca ai o prietena si cand te invita in oras si te imbratiseaza mereu. Deci frate, te place, tot ce mai ramane sa faci e sa ii spui ca o placi si tu pentru ca trebuie sa ma crezi, fetele foarte rar fac primul pas. Si daca ceva o sa zici ca nu ai curaj, nu uita de regula de 10 sec.

| Cristian_Darius_1999 explică (pentru icewolf):

O sa incerc frate, dar mai este o problema, cand iese cu prieteni sau ceva nu prea imi mai scrie mesaje

| icewolf a răspuns (pentru Cristian_Darius_1999):

Pai daca tu ai iesi cu prietenii si ea ti-ar scrie mesaje ti-ai ignora prietenii de fiecare data cand iti da ea un mesaj? iti spun eu ca nu pentru ca 1) Bunu simt nu te lasa, 2) E sufocant sa faci asta intr-una, deci asta nu e o problema, deci incearca linistit ca nu ai nmc de pierdut.

| Cristian_Darius_1999 explică (pentru icewolf):

Mersi,o sa incerc sa fac cumva, putem vb si pe privat, dar nu pot sa iti trimit mesaje

16 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să îi spui indirect, ceva de genu.
-Îmi place de tine, dar nu vreau să fiu prea direct, să nu ți-o iei în cap.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu ii spune, ca nu rezolvi nimic.
Arata-i. Ofera-i atentie, trateaz-o diferit fata de restul.

| Cristian_Darius_1999 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Si cum sa ii arat? Adica sa isi dea ea singura seama ca m-am indragostit de ea

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Cristian_Darius_1999):

Cere-i sa petreaca timp cu tine.
Un fel de intalnire, dar eventual din mici pretexte, daca vrei sa fie mai usoara atmosfera.

| Andreeush a răspuns:

Prin fapte, demonstrează-i ce simți pentru ea.

| Plato a răspuns:

Nu prea direct pentru ca?

| Cristian_Darius_1999 explică (pentru Plato):

Chiar nu stiu de ce, mi-e frica de raspuns...

| Plato a răspuns (pentru Cristian_Darius_1999):

In viata te lovesti de multe refuzuri, dar tot trebuie sa incerci.

| Paul754880338 a răspuns:

Poti sa fii la destul de bine inteles si nu prea agasant daca ii faci din cand in cand un compliment. Spune-i primul ca ii sta bine imediat ce apare cu o schimbare, culoarea parului, tunsoarea, un parfum nou ( chiar daca nu il stii pe cel vechi, spune-i ca miroase bine), un tricou. Nu uita sa zambesti cand ii faci complimentul, nu fii "constipat";-))