| Basketball23 a întrebat:

Cum pot sa imi fac bucle. dar fara placa.Va rog sa imi spuneti. Multumesc. Fara bataie de joc. Funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu ondulatorul.
Dacă nu ai, după ce faci baie împarte-ți părul în două si fă două cocuri în ambele părți.Să nu-l usuci foarte tare înainte de asta.O să îți stea ondulat a doua zi.
Ar mai fi și varianta asta, dar nu am încercat-o așa că nu pot garanta.
http://www.youtube.com/watch?v=WoZ2QGq0n4A
Eu zic că merită încercat.
Baftă!

1 răspuns:
| asdfghjklqwertyuiopzxcvbnm a răspuns:

. Metoda Twist – este o metoda eficienta pentru bucle frumoase de seara pana dimineata. Inainte de culcare, aplica putina spuma pe lungimea parului, prinde-l intr-o coada si rasuceste coada pana se transforma in coc. Fixeaza cocul bine cu un elastic de par si gata, in ziua urmatoare vei avea parul ondulat cu minimum de efort!
Twister din material textil pentru coc – e imposibil sa nu stiti acele accesorii pentru par din material textil cu ajutorul carora puteai face diverse cocuri. Ei bine, dupa o zi intreaga de tinut parul in coc, avantajul este ca se si increteste, si o data ce-l desfaci vei obtine bucle superbe, care rezista chiar si fara sa aplici produse de styling. Daca de exemplu nu ai timp sa mergi la coafor dar vrei sa ai parul aranjat seara poti sa-l porti in coc pe parcursul zilei si seara sa-l desfaci.
Impletituri – o metoda pe cat de simpla pe atat de eficienta. Parul se imparte, in functie de desime, in doua, patru sau sase parti, si se impleteste de la radacina pana la varfuri. Pentru ca buclele sa reziste mai mult timp, este bine sa folositi un produs de styling si sa lasati parul impletit peste noapte. Iar buclele pot avea mereu forme diferite, in functie de impletitura aleasa (metoda clasica, spic, fish tail etc.)
Bigudiurile traditionale – dupa toate metodele moderne si inedite pe care le avem astazi la dispozitie, este mai greu de crezut ca bigudiurile vor avea mai avea succes. Cu toate acestea, ele au fost folosite pentru ondularea parului de foarte mult timp asadar merita sa li se recunoasca meritele.
Servetele – da, ati citit bine. O metoda ieftina si eficienta, daca tehnica este folosita corect. Parul se imparte in suvite, servetelele se ruleaza in forma de sul si se infasoara parul pe ele, apoi se leaga la capete. Metoda da rezultate mai bune daca parul nu este in totalitate uscat (insa nici foarte umed, fiindca altfel se umezesc si servetelele), si daca se folosesc produse de styling.