| NonZarek a întrebat:

Cum pot sa îmi pun sau ce fel de poza am nevoie ca să pot pune animata la profil? Gen la contul de TPU, am văzut pe cineva ca are poza care se mișcă gen animata. Cum pot pune și eu una asa?

2 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da, acele imagini sunt de tipul.gif.
Decarci de pe internet o imagine de acest tip, dai la contul tau din dreapta sus, pe "Setari cont", si mai jos ar trebui sa vezi "Selectează imagine profil" si dai pe "Choose file", de unde iti alegi imaginea dorita.

Dupa, sa nu uiti sa dai mai jos pe "Salveaza profilul". Intr-o zi ar trebui sa iti si apara, dupa ce este aprobata. Numai bine! ^_^

PS: vezi ca exista unele probleme cu gif-urile, incearca sa iei ceva la rezolutie cat mai mica. Cel mai probabil este din cauza arhitecturii de procesare ARM/Thumb2, in modul in care sunt salvate imaginile.

| lpavel a răspuns:

Cauta sau creaza Gif-uri, asa se cheama pozele alea!