| Samariteanul a întrebat:

Cum pot sa ma dau pe modul "Incognito" si cu ce m-ar ajuta?

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

La multe browsere poti sa folosesti o anumita comanda speciala.
De exemplu pe opera si pe chrome cred ca este ctrl+shift+N

Daca ai edge atunci in colt dreapta sus ai 3 puncte "...". Apesi acolo si dai pe optiunea "New private windows".

La ce te ajuta?
Parolele pe care le introduci in acel mod nu o sa fie retinute de vreun site. Istoricul tau nu o sa fie nici el retinut si nu o sa mai fie nevoie sa-l stergi daca intri pe site-uri dubioase.

Oricum, istoricul este invizibil doar pentru tine si ochii posibililor spioni pe care ii ai prin casa. (copii/parinti) Adica nu ai cum sa faci lucruri ilegale si sa crezi ca te apara modul incognito.

Succes!

| Samariteanul explică (pentru RainmakerX):

Eram curios pentru ca am vazut colegi care-l folosesc si nu stiam la ce ii poate ajuta.App, dar cum ma dau inapoi pe modul normal?

| RainmakerX a răspuns (pentru Samariteanul):

Ferestrele incognito nu raman deschise dupa ce le inchizi deci, tot ce trebuie sa faci este sa inchizi fereastra respectiva sau browser-ul.

| Samariteanul explică (pentru RainmakerX):

Ah,si app, nu aveam de gand sa fac ceva ilegal.laughing

4 răspunsuri:
| SG1995 a răspuns:

Te ajuta sa vezi... fara sa-ti cotrobaie cineva prin istoric. rolling on the floor