| sely_6623 a întrebat:

Cum pot sa-mi fac parintii sa ma lase sa am duc la tabara

Răspuns Câştigător
| aиdяaaa●• a răspuns:

Poarta o discutie cu ei si prezinta-le avantajele acestei tabere:te distrezi, te mai apropii de colegi, vezi alte locuri, inveti cum sa te descurci in anumite situati(intelgi tu). Explica-le ca vrei si tu sa iei parte la aceasta tabara la fel ca ceilalti colegi ai tai.
Poarta-te frumos cu ai tai, ajuta-i la treburile din casa si poate o sa te lase sa mergi in tabara>D:<
Succes!:*

3 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Banuiesc ca sunt patru motive pentru care s-ar putea importivi: nu meriti, nu au bani, nu au incredere in tine, se tem pentru sanatatea si securitatea ta. Daca pentru primele doua motive nu se pune problema, si daca esti fata, promite-le ca mergi cu ei la ginecolog dupa ce te intorci! (asta daca nu ai calcat pe bec deja!)

| cristi202 a răspuns:

Metoda rapida: convinge-i ca e o tabara buna (dar oare e?), ca ai multe de invatat acolo. Sanse de reusita: 30%.
Metoda inceata dar sigura: dovedeste-le ca pot avea incredere in tine. Asculta-i, fi un copil cuminte, ajuta-i la treburile casei. Sanse de reusita: 100%. Tragedia e ca pentru a reusi in acest sens, iti va lua mult timp, eventual poti sa o faci pentru anul viitor, pentru ca increderea nu se cistiga intr-o zi-doua, sau o saptamana-doua. Dar poti incepe de pe acum, caci beneficiile nu se vor rezuma doar la o tabara, ci la multe alte lucruri.

| adriangabor92 a răspuns:

Sa ii rogi frumos si sa le spui ca vrei si tu sa te distrezi dupa un an de invatat la scoala.