| adrianbestboy98 a întrebat:

Salut,cum as putea sa imi conving parintii sa ma lase intr-o tabara pe care am castigato? am vorbit deja cu ei si nu vor sa ma lase de nici un fel crying dau funda celui care imi da o solutie buna

10 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Spune-le că o meriți și că n-ar trebui să te priveze de această șansă.
Multă baftă!

| AndyAndrey35 a răspuns:

Of cât de trist este.: (Este foarte trist când se întâmpla astfel de cazuri. Acum nu dau un coment pentru o fundă aurită, acum îmi pare rău de tine pentru că nu ai putut să mergi într-un loc pe care îl meritai. Sunt unii părinţi pe care nu-i lăsa, aceştia pierd foarte multe şi simt că se pot distra, şi după un timp vei deveni încetul cu încetul o persoană al cărui distracţie va scade treptat până când ajungi o persoană matura.: ((Nu este gravwinking Toate problemele acestea pe care se întâmpla te întăresc pentru a fi o persoană cât mai desăvârşită. Îţi spun acest lucru, deoarece conform psihologiei universale tinerii aceştia pe care nu îşi trăiesc copilăria/adolescenta din cauza unor anumite cazuri (cum ar fi părinţi, banii etc) Pierd o bucată din acele momente fericite de câteva zile, luni, şi câştiga un intelect care va ţine până la moarte. Îţi urez baftă în tot cea ce-ţi propui şi ca sfat (dacă doreşti) este să le spui că îţi doreşti extrem de mult să înveţi cât mai mult în tabăra, respectiv să îţi faci prieteni mai mulţi care să fie la fel de interesaţi şi pasionaţi cum eşti tu. Succes!

| ShizAnime a răspuns:

Spunele ca este un lucru castigat pe meritul tau.Fii mai cuminte. Spunele ca ii vei suna in fiecare ora si ca nu vei face prostii.Nu trebuie sa ii perii mult pentru ca parintii sunt trecuti prin viata si isi vor da seama. Multa bafta!

| adrianbestboy98 explică (pentru ShizAnime):

Ma lasa ca mai merge un baiat

| romaniaTEiubesc a răspuns:

Spune-le ca ok nu vei merge. Fura si tu niste schimburi de acasa pe care du-le la o prietena si cand vine momentul sa pleci amanetezi ceva cu o zi inainte ca sa ai bani si pleci pur si simplu.ei se vor ingrijora.nu le da niciun semn cateva zile iar apoi se vor bucura sa te vada si nu le va mai arde sa te pedepseasca de teama sa nu pleci iar.
E cam cu du-te-vino metoda asta dar daca n-ai alta alternativa si ti neaparat sa pleci atunci poti recurge la metoda asta.

| Eualex667 a răspuns:

Ai incercat sa ii rogi frumos? big grin. Daca da ai putea sa ii convigi cu anumite motive(avantaje) pentru care ar fi bine sa mergi. Daca nici asta nu merge punete in genunchi si roaga-i din nou big grin. Daca nici asta nu merge atunci spune-le asta toata ziua si nu ii lasa in pace big grin.Bafta

| adrianbestboy98 explică (pentru Eualex667):

Am ib\ncercat in toate felurile, nu vaor sa ma lase ca daca mi-se intampla ceva ei nu pot veni dupa mine ca sut plecati si nu mai stiu ce

| AndrewPS a răspuns:

E de o persoana? Daca da zi-le si tu ca vrei sa te bucuri de un lucru castigat de tine.Zi ca vei tine legatura telefonic cu ei ca vei fii cuminte ( sa te spovedesti da?laughing) ), din astea...Zi ca vei face ce vor ei daca te lasa.

| adrianbestboy98 explică (pentru AndrewPS):

Nu vor sa ma lase, ca cica daca mi-se intampla ceva, e cu mai multi baieti pasionati de robotica, dar nu am ce face

| dumby a răspuns:

Explica-le despre ce este vorba, si spune-le ca o singura viata/tinerete ai si tu, ca o sa te lase sa mergi in tabera cand o sa fii batran?