| Li200La a întrebat:

Cum pot sa nu mai am o viata in stil mecanic, metodica si rigida?

Răspuns Câştigător
| Caro34 a răspuns:

Viata ne-o facem noi; cine te obliga sa o faci astfel? Fii spontana, simte-te libera, iesi cu prietenii, delecteaza-ti simturile cu ceva dragut, scrie un jurnal cu ceea ce iti place cel mai mult in fiecare zi, admira natura, citeste ceva dragut, asculta o melodie care te inspira etc. Ai atatea posibilitati! Numai bine!

1 răspuns:
| Bacemi a răspuns:

Tratezi viața ta interioară cu aceeași importanță cum o tratezi pe cea exterioară. Adică la fel de important ca responsabilitatea de a-ți câștiga existența sau de a învăța e și responsabilitatea de a fi fericit. Îți programezi zilnic timp pe care să îl petreci pentru relaxare și activități plăcute, menite să îți aducă un zâmbet pe buze. Încerci să ieși mai des cu prietenii sau dacă nu ai încerci să îți faci măcar unul. Ieși mai des în natură, înveți să observi tot ce e în jur fără să judeci, fără să raportezi totul la cum ți-ar folosi ție sau nu. Încearcă să vezi lumea drept cine e ea, nu cine ești tu.