| ioanacoruga4567 a întrebat:

Cum pot sa pun pe profilul meu de Facebook la secțiunea "despre", liceul sau facultatea la care studiez sau urmează să studiez, dar fara să apară și la "noutăți" la prieteni? Mai exact, vreau să îmi apară școala doar când cineva intra la mine pe profil, dar nu sa fie postare la care sa primesc reacții, comentarii de la prieteni. Presupun că se poate. Mulțumesc!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din câte știu postarea care apare în cronologie poate fi șterasă după ce apare public, în felul acesta nimeni nu va mai putea lăsa reacții la ea.

| stefiiii3 a răspuns:

Ai un mic chenar pe care scrie puplic, daca apesi pe el il poti face privat, prieteni sau puplic.
Daca nu vrei sa apara postarea, te sfatuiesc sa dai privat, la prieteni le va aparea lor. Sau poti sa dai la prieteni si sa stergi tu postarea.
Sper ca te-am putut ajuta.