| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot trai unii în mizeria asta, mai ales o mamă cu copii?

https://youtube.com/shorts/i9zvpjbB4dA?si=hLYoEIa_FdeM6h yy

Înțeleg la cei bolnavi, în depresie sau care nu se pot deplasa, dar femeia asta care are și un copil, cum a putut să lase copilul ăla să trăiască în mizeria aia?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti dai seama ca e vorba de niste afectiuni psihice

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Este vorba de o afectiune mintala aici, sunt cunoscuti ca si "Hoarders" genul acesta de oameni care traiesc in gunoaie la propriu desi nu sunt homeless!

| ValentinMihai78 a răspuns:

Vrei un răspuns sincer!
Nesimțirea angajaților de la primăria din acea localitate care nu i-a interesat ce se întâmplă în localitatea lor, în casa aceea. Nu m-am uitat la clip, nu mă interesează, dar indiferent în ce țară se întâmplă acest caz, autoritățile locale sunt cele mai vinovate!
Iar, mama, iertare nu are nici o vină că dacă a avut părinți nu a fost educată și învățată treburile gospodărești!

| alina2k18 a răspuns (pentru ValentinMihai78):

Ce ai cumetre?
De cand trebuie sa faca primaria curat in casele oamenilor?
Nici nu ai voie sa intri fara mandat in casa omului laughing

| ValentinMihai78 a răspuns (pentru alina2k18):

Alina, Alina, ști că te-ai făcut de râs? ca o persoană analfabet funcțională(citește, dar nu înțelege ce a citit - dex)?
Deci, tu, asta ai înțeles, din tot ce am scris eu, că m-am referit la "curățenie în casă"? Și, ne mirăm de ce merge țara noastră prost!
Deci, tu, nu cunoști ce direcții, departamente funcționează în cadrul unei administrații publice? Pentru ce stai pe net, dacă nu cauți, înainte de a da un răspuns, ce nu cunoști?
Ai auzit de Asistență socială, ai auzit de Protecția copilului? Caută pe google să aflii mai multe detalii despre aceste instituții publice, căci eu la adresa acestor instituții publice m-am referit când am spus că angajații lor nu și-au făcut treaba!

| ILoveBlackCats a răspuns:

Uau. Mă mir ca cele doua persoane inca mai trăiau, la propriu