| chiftelutacrocanta a întrebat:

Cum poti deveni poet,scriitor,pictor,regizor, creator, sau om de arta?

Răspuns Câştigător
| Anonimuserr a răspuns:

E bine totuși să ai facultatea de litere.
În al doilea rând, e simplu. Să scrii poezii cât mai bune să contactezi o editură să vorbești la telefon sau personal cu privire la publicarea unor lucrări.
Și vezi ce rezolvi.
A treia variantă este aceea de a avea o pilă, o cunoștință să te promoveze.

5 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Poet, scriitor, pictor daca ai cu adevarat talent si obtional faci o facultate in domeniu.
regizor- cu facultate doar
om de arta, depinde ce arta, dar in general cu facultate
si creator de ce? de moda? cu facultate

| T0T a răspuns:

Cu talent și vocație și eventual niște studii. Dar nu trebuie să fii un artist în mod oficial, dacă îți place ce faci, o poți face doar pentru tine și atât.

| gemeni6226 a răspuns:

Trebuie sa ai talent si sa iti placa ceea ce faci, dar foarte mult si sa te dedici in totalitate si bineinteles facultate in domeniu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Primul pas în a deveni „poet, scriitor", e să știi să scrii corect, când e cu un i, când e cu doi i, chestii de genul ăsta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru toate ai nevoie de: muncă, imaginație și rațiune.
Dacă nu îndeplinești cele 3 funcții, vei eșua de câte ori vei încerca.