| Cinevacatoatalumea a întrebat:

Hey! Ce inseamna pentru voi pacea? Ce inseamna razboiul? Daca nu e razboi inseamna ca e pace? Cum putem trai in pace? Cum putem combate violenta?

1 răspuns:
| BIoody a răspuns:

Nu am chef acum sa scriu capitole intregi, subiectul e foarte complex dar iti zic cv pe scurt:
Totul ar fi perfect daca omul si-ar invinge poftele inimii, si si-ar dori sa fie perfect, sa traiasca dorindu-si doar fericirea altora, si invers, toti ca unu. happy
TCU=TPUlaughing