| RAY a întrebat:

Cum putem da sens existentei noastre?

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Nu neaparat, dar si ce ai zis poate fi ceva bun daca simtim ca ne dorim asta si ne implineste (desi de generatii se zice ca, casatoria e un rahat, insa nu toate-s asa), dam sensul vietii adica acel sens vine de la sine la un om okey, sa ne traim viata, sa facem ce ne place, sa traim clipa si atat, nu sa ne punem "ca trebuie sa fac aia, sau aia, sau ailalta", o sa te duci pe drumul tau in mod automat cum sunt multi care nu intreaba cum sa dea sens vietii.

6 răspunsuri:
| oglindasultanului a răspuns:

Implicandu-te fiind unic.

| Superior a răspuns:

Prin acceptarea lui Dumnezeu ca fiind cat de real se poate happy

| Mosotti a răspuns (pentru Superior):

Asta nu are nici o treaba, poate nu vreau sa stiu de el. Ca si daca accepti ca e sau nu e, tot nefericit esti daca nu se intampla ce ti se potriveste si ce ai nevoie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prin casatoria cu o femeie vrednica de tine.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu neaparat, dar si ce ai zis poate fi ceva bun daca simtim ca ne dorim asta si ne implineste (desi de generatii se zice ca, casatoria e un rahat, insa nu toate-s asa), dam sensul vietii adica acel sens vine de la sine la un om okey, sa ne traim viata, sa facem ce ne place, sa traim clipa si atat, nu sa ne punem "ca trebuie sa fac aia, sau aia, sau ailalta", o sa te duci pe drumul tau in mod automat cum sunt multi care nu intreaba cum sa dea sens vietii.