| anonim_4396 a întrebat:

Ce anume da sens existentei noastre?

Răspuns Câştigător
| sdfsfsdfsdfsdf a răspuns:

Actul sexual

2 răspunsuri:
| Nilsson a răspuns:

Dragostea este cea care dă cea mai puternică motivație de a trăi.
Această dragoste se poate manifesta în numeroase forme, fie că vorbim despre dragostea dintre părinte și copil, dragostea de cuplu, de prieteni, etc.
Cine trăiește doar pentru sine nu poate obține o fericire de durată.
Și chiar dacă cineva nu are pe nimeni și a pierdut tot, există și dragostea dintre om și Dumnezeu, când știi că ești copilul Lui și te iubește, atunci ești dispus să treci prin orice greutăți numai să nu îți pierzi sufletul, căci asta înseamnă despărțirea definitivă de El.

| RAY a răspuns (pentru Nilsson):

Si tu ai foarte mare dreptate,, actul de reproducere este vital pentru a avea urmasi, dar ai dreptate si tu, dar traim intr o lume hedoista -materialista