| RAY a întrebat:

Dumnezeu e regizorul existentei noastre? iar noi actori lui?

11 răspunsuri:
| Couragebv a răspuns:

In opinia mea infima, nu! Nu este. Noi suntem responsabili de deciziile si felul in care ne simtim in orice clipa.

| RAY explică (pentru Couragebv):

Cum esti daca el deja stie totul

| Couragebv a răspuns (pentru RAY):

El...e ceva creat de oameni, asa stiu eu. Acel Zeu, D-zeu e o iluzie psihica a oamenilor. "Daca un crede in spiridusi si zane, e nebun. Daca mai multi cred, in spiridusi si zane, e religie". Acum fiecare crede ce vrea, eu ti-am spus ce cred eu.

| mentholinks a răspuns:

Asa te simti tu? Ca un actor ce-si desfasoara viata dupa un plan prestabilit?

| RAY explică (pentru mentholinks):

Asa se descrie el

| RAY explică (pentru mentholinks):

Asta scrie in biblie

| Superior a răspuns:

Actori care isi scriu propriile scenarii, care improvizeaza.

| RAY explică (pentru Superior):

Totul s-a hotarat de la creatie

| RAY explică (pentru Superior):

Nu poate exista asa ceva, planul existenteti fiind facut inainte de creatie

| BogdantheDreamer a răspuns:

Dumnezeu este Cel care a semanat. Iar noi, am inflorit, iar fiecare dupa felul lui a rodit fructe bune si rele.

| RAY explică (pentru BogdantheDreamer):

Nimeni nu putea sa rodeasca nimic pentru ca totul era deja hotarat