| inflicted a întrebat:

Cum reacționați când prietenii voștri vă critică?

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ma debarasez de ei

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ii evit 2-3-6 luni, pentru ca e vorba de aceiasi 2-3 "prieteni" mai prosti decat mine, care atunci cand reusesc sa nu fie prosti 24/24, se cred destepti. Desi sunt prosti cu norma intreaga.
Despre criticile corecte, nu ma supar. Ori le iau in spirit de gluma, ori recunosc problema si mi-o asum, ori promit imbunatatiri. Mai rar ultima varianta laughing

| Drimmero a răspuns:

Nu am patit, dar cu siguranta daca as face ceva naspa as tine cont de critica aia si as intoarce-o in favoarea mea.

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Îl bat. Drimmero poate confirma.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Tot eu baiat finut ca iti explic cu frumosul mereu, pentru asta ai sa dai un rand de bere

| PainTech a răspuns:

Critica constructiva sau critica deconstructiva?
E o diferenta foarte mare. Deconstructiv nu prea ma critica, ca de-aia is prieteni.

| siriusblack98 a răspuns:

Daca are dreptate atunci invat din greseala. Daca nu atunci il trimit la mama lui.

| Apokales a răspuns:

II dau dracu' pentru ca nu se supara, d-aia sunt prieteni.

| oz_1736 a răspuns:

Un prieten care te critica fiindca iti vrea binele, e un prieten bun. Fiindca ala nu te linguseste si nu profita. Si daca te simti rusinat, esti constient ca ai gresit, deci are dreptate si fii mai atent

| UniUnicornul6373 a răspuns:

Dacă îți sunt prieteni adevărați nu te vor critica sau o poți lua ca pe o critică constructivă.