| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Hey doamnelor, cum reacționați atunci când soțul dumneavoastră va face un cadou scump de ziua voastră si aflați ulterior ca a fost cumpărat din banii vostri puși la comun si nu din banii lui proprii?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Gestul contează.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate tu nu stii, dar in cuplurile in care exista dragoste si incredere adevarata, NU exista banii lui si banii ei, ci cont sau conturi bancare comune, de unde cheltuie fiecare cat vrea si cat ii trebuie, de aceea nu face sens intrebarea ta pentru eci casatoriti, poate doar pentru cei necasatoriti, sau cei care sunt prea zagrciti si tin banii in conturi separate, dar aceia este o relatie de mila si de control freak, nu una de dragoste si incredere.

| sierra1 a răspuns:

Aici faci o confuzie impardonabilă: când vorbim de soț/soție, nu mai există "banii mei" ci doar "banii noștri".

Cine spune altfel, nu e "modern/trendy/libertin" ci e pe punctul de a-și pierde partenerul

| dullcat a răspuns:

Iar scenarii de telenovele esuate? laughing

| LordCristobal a răspuns:

Daca as fi femeie nu i-a zice ceva urat, i-as multumi.

| FreddieM a răspuns:

Scenariul imaginat de tine e absurd. Într-o relatie sănătoasă, nu exista,, banii mei, banii tai''. Se bucura la fel chiar dacă iau din banii,, nostri''.
Cheers