| anonim_4396 a întrebat:

Cum reactionati voi cand sunteti injurat/a?
Il tot aud pe fratele meu injurand la greu in camera lui de morti, raniti, de mame, de Dumnezei, de ce vreti voi in spatiul virtual, mai exact intr-un joc care a facut ravagii acum cativa ani in urma.
A cautat el ce a cautat pe neturi de acum injura colorat la ordinea zilei, desi adolescenta lui a petrecut-o departe de injuraturi.
E mai rau ca Katalin Talent va asigur, pe net, caci in realitatea stie ca si-o ia.
Desi ala o face la caterinca pentru vizualizari, acesta nu stiu cei cu el si-o cauta cu lumanarea zic eu.
Nu iti accepti riscul ca poti muri din cuvintele tale?
Acum mai nou se fac eliberări a unor criminali periculoși in Romania, nu stii cu ce om stai de vorba sau pe cine injuri.
Am inteles ca oamenii injura ca sa arate superioritate, ca aceste cuvinte injurioase
care se aduc sunt facute si la misto cateodata, dar ce misto e ala cand o spui pe o voce deranjanta?
Inteleg, iti mai scapa o data, de doua ori dar asa toata ziua, p si p in gura, de parca nu a mai auzit in viata lui de asa ceva si acum e prima data.
Odata l-am auzit zicandu-i altui frate de-al meu sa o f pe mama ta, dar el nu stia ca insulta e reciproca? Gosh
Eu unul va zic, nu imi sta in caracter sa injur pe cineva, nu ca nu pot, nu vreau,
pentru ca ce imi doresc eu mie ii doresc si celui de langa mine, cat de prost ar fi el, adica sa nu fie injurat.
Vorba lui Bendeac: "Cine zice ca e destept tot timpul, e prost."

24 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Îmi dau seama ca nu sunt oameni sunt gunoaie umane, bune de gazat

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Bune de educat, cred, sa nu fim ca Hitler.
Dar inteleg ca a fost doar un repros.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Am omorat 6 milioane de evrei si 25 de milioane de rusi, polonezi si tot ce am prins in 5 ani, crezi ca nu putem din nou sa facem?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Ba da, daca ridicam pe cine nu trebuie in politica, dar oamenii s-au mai luminat intre timp si nu mai suntem asa rasisti cum eram odata.
Si daca ar fi ca cineva sa fie pedepsit pentru ca incalca drepturile omului, ar fi pe cale legala, dreapta.
Dar cum religia mulsumanilor e puterea politica acolo la ei, si sunt unii de extrema stanga, care mai interpreteaza si prost Coranul, atunci napasta are loc ca la Hitler.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

O întrebare, dacă critici ipocrizia altora esti și tu ipocrit?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Numai prin critica evoluam, cum crezi ca s-a consolidat stiinta de azi?
Dar depinde si ce critica folosesti, cu injurii, sau cu argumente solide?
De exemplu: m-ai insultat odata ca sunt ipocrit, pentru ca sustin ce sustine Spinoza, o filosofie de doi bani pentru tine, dar pentru mine si Einstein, care am studiat si logica elementara, nu.
Deci de asta zic ca e mai bine sa folosim constructii logice bazate mai mult pe intrebari, cum se folosea marele filosof Socrate in discursurile lui.
L-ai citit vreodata pe Socrate?
Uite un exemplu de intrebare.
Si de la intrebarea asta vin alte intrebari critice daca tu l-ai studiat pe filosof indeajuns cat sa dezbati un subiect de genul cu ipocritul.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

O sa îmi fac abonament pe scribd și o sa citesc.

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

El a murit cinstit, eroic as zice, caci am auzit recent ca Platon i-a fost ucenic, bine, nu chiar recent, dar am auzit.
Platon a pus bazele filosofiei Occidentale și științei.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ma amuza teribil pentru ca cine ma injura nu stie ca nu dau doi lei pe parerea celor din jur sau pe ce spun acestia - inclusiv posibilele ofense/atacuri la persoana/injuraturi.

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Foarte bine ce faci.
Si eu cateodata, dar altadata ii vreau si ciuruiti la buzunare, si apelez pe cale dreapta.
In battle rap se penalizeaza la greu daca iti scoti si iti bagi tot timpul, asta pentru ca nu e nimic creativ in asta, poate daca esti f creativ, dar si atunci o faci mai rar, pentru ca nu poti fi poet vulgar tot timpul.
Cine stie ce vorbesc, cunoaste.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Oh, da, bineinteles. Si eu de multe ori ma contrez cu unii prieteni la limita injuraturii. Jignirile mascate in complimente sunt miezul. Gen sa te duci la una si sa ii zici "Ai un ochi mai frumos ca altul" sau "Arati superb cand pleci."

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Ee. astfel de ironii sunt apreciate, pentru ca s-a depus efort rational in ele.
Oricum, m-ai facut sa rad, si daca as fi avut aceste defecte tot.

| LoveSleep a răspuns:

Lasă-l în pace sa înjure liniștit.
Asta fac majoritatea când se joacă. Stai calm ca nu se supăra nimeni. Și el e injurat la rândul lui la greu.

| anonim_4396 explică (pentru LoveSleep):

Ma supar eu cand nu imi fac somnul cum trebuie (locuim vizavi), dar decat sa ii fac vreun rau, sa nu mai aiba bani de tigari, cand e amendat pentru tulburarea linistii publice, mai bine rabd cateva saptamani pana la plecarea lui in strainatate.

| Zuzu1991 a răspuns:

Te uiti de sus in jos, ridici o spranceana, si intorci spatele

| anonim_4396 explică (pentru Zuzu1991):

Cainii latra, ursul merge...
Sau leii mananca si hienele stau si inghit in sec, stii cum e.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, exact

| TamplaruAnisoara a răspuns:

"Ce dai ba, nu știi sa înjuri?". Am auzit aceasta expresie de multe ori, chiar si de la radio. Se pare ca astfel de persoane daca nu înjura sunt capabile sa lovească fara mila.

| anonim_4396 explică (pentru TamplaruAnisoara):

Oricine poate injura, putini lovesc, si foarte putini stiu legea 61/1991.
Nu mai suntem in jungla unde fiecare isi face legea lui.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Câtă scrisoare pentru unul care înjură
Dacă înjură acasă nu e niciun pericol
Nu a făcut sex de aia are nervi aia
La fel ca asta de aici care vorbește de gazare
Sunt oameni cu hormoni în ei nu se aerisesc niciodată și de aia încep sa fie nervoși

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da, sa stii, l-a parasit iubita de curand, deci ai avut dreptate!
Funda direct, dar te rog eu elimina aia cu gazarea, ma intereseaza doar raspunsul tau la intrebarea mea, nu certurile voastre care s-au soldat cred eu cu block.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O sa se liniștească după ce îl va traumatiza vreunu!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Corect.

| Anonimm30 a răspuns:

Are probleme cu nervii