| Dontspeek a întrebat:

Cum sa devin mai sociabila?

8 răspunsuri:
| Lariiiiiiii a răspuns:

Ca sa devii mai sociabila trebuie sa stai mai mult cu prietenii, sa iti faci prieteni noi si sa nu fii timida.

| SmileyesotulmeusecretLOL a răspuns:

Sociabilitatea e o chestie naturală, dar poți deveni mai sociabilă încercând sporturi de echipă sau să intri în cercuri de creație sau sport la școală, unde totul e bazat pe colaborare.

| TheRealDaniel a răspuns:

Exerseaza cu unii dintre prietenii tai, exerseaza in oglinda, cunoaste mai multa lume, imprieteneste-te cu ei. o sa devii incet incet sociabila.

| xFluing a răspuns:

Din punctul meu de vedere sociabilitatea e ceva that comes natural si nu trebuie fortata. Daca vrei, o poti lua treptat, ducandu-te la cursur de dans / karate / orice necesita munca in echipa / socializare si asa s-ar putea sa te mai destinzi putin, numai sa nu iti imaginezi ca vei deveni #socialmaster360pro

| xFluing a răspuns (pentru xFluing):

Acea ultima parte a iesit cam prost, ce am vrut sa zic e ca, desi o sa te destinzi putin, tot timida ramai ca timiditatea nu e ceva de care scapi pocnind din degete.

| BlackChocolate1 a răspuns:

De ce vrei asta?

| Biiskrem a răspuns (pentru BlackChocolate1):

Probabil s-a săturat de lanțurile alea ale timidității. Probabil s-a săturat să tot regrete că nu deschide gura, că nu are prieteni, că alții se uită la ea ca la un extraterestru. Vrea să iasă din monotonia aia oarbă.
Tu n-ai vrea?

| BlackChocolate1 a răspuns (pentru Biiskrem):

Nu neaparat, s-a gandit vreodata ca e special/a si ca vorbele ei/lui nu ar trebui sa fie auzite de oricine?! De ce noi oamenii, avem impresia ca obisnuitul oamenilor inseamna fericirea? E doar o iluzie, si isi va crea o masca sociabila...in timp ce creierul ei ii dicteaza altceva...De ce ne pasa atat de acest "normal" pe care numai omul il creeaza?!?