| Maddu a întrebat:

Cum sa imi conving parintii sa accepte o pisica in casa.am mai avutbig grin sau poate sa`mi cumpere ei una?big grin

Răspuns Câştigător
| laviflower a răspuns:

Pai ca sa fie siguri ca pisica nu face in casa pot sa iti ia una dresata. Spunele ca o sa ii dai sa manance, o sa o ingrijesti singura, o sa cureti dupa ea etc... Daca nu vor incearca sa ii convingi sa ia un hamster sau ceva de genul. Daca nu vor pentru ca e prea scumpa incearca sa strangi u bani sa iti iei. Sper ca te-am ajutat.Pa!

3 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

Daca vrei sa-ti convigi parintii sa-ti cumpere o pisica, mai intai spune-i avantajele pe care le ai daca ai cumpara-o, spune-i si vreo doua dezavantaje, dar putine, incearca sa spui ca iti tine de urat si mai multe, gasesti tu avantaje baftaaa!

| laviflower a răspuns:

Vezi tu cum o lingusesc.Stai toata ziua pe capul ei. O rogi frumos, ii dai un pupic si sigur o sa vrea. Spune-i ca una dintre prietenele tale are si este foarte multumita de ea.Sigur o sa o convingi.La mine merge de fiecare data...

| Maddu explică:

Nu e vorba ca e prea scumpa sau ca nu e dresata pentru ca tata vrea una siameza mi-a zis ca imi ia dar nu il cred pentru ca mama nu vrea.am mai av una sh a murit.adika ea zice ca trebuie sa o curete ea ca p noi nu ne intereseaza si nu stiu cebig grin dar as vrea sa fie sh ea de acord ca asa sa o ia tata si apoi sa nu se intelega ei doi nu`mi place.km fac sa fie sh ea de acord? sa-i conving pe amandoi?