| bogdan_3161 a întrebat:

Cum sa-mi conving parinti sa-mi ia un scuter?sad
Problema e ca...am gasit un scuter bun si ieftin (cel putin asa spun eu), e pe la vreo 400 km departare de judetu unde stau si practic asta e problema...nu stiu cum sai conving sa mergem acolo.
Eu am vb cu proprietarul si a sp ca totul e in regula la scuter, ne lasa sa facem si proba si tot,... dar ei tot spun ca are ceva scuterul ala de este asa de ieftin...
Dau fundita:X pentru cel care raspunde si merge sai conving si pe parinti.big grin

Răspuns Câştigător
| cristy_4404 a răspuns:

Buna. e greu sa-i convingi daca ei nu vor pentr-u ca daca vroiau ti0l luau pana acum dar probabil ei se gandesc la siguranta ta pentr-u ca daca ai avea un accident dupa aia sar invinovati singuri si probabil vor sa te stie in siguranta parerea mea e sa mai astepti sa se impace si ei cu ideia ca esti destul de mare si capabil sa circuli cu un scuter si ca cunosti semnele de circulatie si regulile in traficul rutier si probabil ca o sa ti-l ia dar sa stii ca daca ii presezi nu rezolvi nimic.succes

3 răspunsuri:
| iceman a răspuns:

Cati 14 ani ai? Ma copii, voi credeti ca e asa usor sofatul, indiferent ca e pe 2 sau 4 roti? Trebuie sa te gandesti atat la siguranta ta cat si a celorlalti participanti la trafic. Te-ai gandit ce se intampla daca faci un accident? Cred ca e o inconstienta din partea parintilor sa le cumpere motoare, mai ales ca nu le pot stapanii si se lipesc de primul stalp care le iese in cale.

iceman

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 400 km? De ce tocmai acolo? Ma indoiesc ca nu gasesti altundeva. Daca iti doresti intr-adevar un scuter, mergi cu parintii unde vor ei si ti-l vor lua de acolo, fiind siguri ca este bun.

| bogdan_3161 explică:

Iceman am mai condus scuterewinking...si te asigur ca nu am intrat in nici un stalp si nici nu am luat trante. oricum pentru pentru sfatwinkinghappy