| BlackScribble a întrebat:

Cum sa o facem pe diriginta sa ne lasa sa facem petrecere de halloween? Anul trecut am convins-o dar a fost ceva in genul:ok dar o facem doar in ora mea.intr-o singura ora va imbracati, va machiati si in timpul ramas facem petrecere.si exact in ziua aia se inbolnaveste.
Nu vreau sa fie asa. Vreau o petrecere normala. dar diriga noastra e cam.na.demodata.
Cum sa o convingem?
Funda daca merge!

2 răspunsuri:
| ApofissPapaya a răspuns:

Faci la scoala petrecerea, ori vineri, ori luni. Dupa ce terminati orele si sunteti in regula cu temele...Cateva ore... Puteti sta mai mult, si dupa ore, nu o sa mai fie nimeni care sa se amuze de costume sau machiaj. Distractie placuta daca se tine!

| MeDeEa14DeEa a răspuns:

Sunte-ti culmea! Hotarati-va odata.De Holloween sarbatoriti,, Ziua Mortilor'' sau ce? Daca este,, Ziua Mortilor'' ar trebui sa fiti putin tristi, adica, este vorba de un mort, insa voi petreceti.Este ca si cum v-ati bucura ca oamenii respectivi au murit.Nu va pot intelege.Si de ce va costumati in vrajitoare, fantome, monstrii? Ca sa arata-ti cat de mult ii iubiti? Cat de mult ii adorati, pretuiti?