| EestiSodalane a întrebat:

Cum să trec peste o despartire? Cum sa îmi iau gandul de la o persoana pe care am iubit-o mai mult decat pe oricine?

(Fara solutii care implica beție sau desfranare, multumesc)

9 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Ca sa poti trece mai usor peste o despartire ai nevoie de alta persoana caruia sa ii dai putina atentie.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Văd că cu beția le știi. Atunci să bei ceai și să cauți altă fată. Pe aceasta veche, nu o vei uita niciodată, dar ce vei face cu amintirea? Nimic. Că nu o să ai timp de amintiri când îți plâng plozii de foame.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

O sa treci in stilul tau, asteptand, facand o anumita activitate sau vorbind cu altcineva. Nu este o reteta fixa happy

| NotNamed a răspuns:

Pai cam alea doua erau solutiile...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista o solutie pe care sa o aplici si care sa dea rezultate imediate. Nu poti decat sa iti vezi de activitatile de zi cu zi, sa traiesti si sa lasi timpul sa treaca. Lasi timpul sa treaca si mai devreme sau mai tarziu o sa realizezi ca nu te-ai mai gandit la acea persoana, iar reamintirea desprea ea o sa dispara la fel de repede cum a venit si fara sa mai aiba vreun efect asupra ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desfranarea pare o solutie buna.

| UnDiavol a răspuns:

Nu ai cum să uiți deci nu ai cum să renunți în veci Întotdeauna îți va rămâne în suflet și-n inimă pentru tot restul vieți Lasă să-și trăiască viața las-o să fie fericită fii fericit pentru fericirea ei Este fericirea ta siguranța Ei este siguranța ta iubește din umbră Dar nu renunța niciodată la ea Fi În spatele ei când are probleme chiar de Nu știe nu lăsa niciodată la greu chiar de nu știe întotdeauna să fii acolo chiar de nu știe Fii fericit pentru fericirea ei Fericire mai mare ca asta nu există

| EestiSodalane explică (pentru UnDiavol):

Asta e probabil cel mai gay raspuns pe care l-am primit pana acum

| EcceHomo a răspuns:

Muncește mai mult, descoperă - ți hobby-uri noi, totul trece.