| anonim_4396 a întrebat:

Cum se face un gloss de buze(strugurel), natural?

3 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Iti mai dau si eu o idee:
Poti amesteca:vaselina,ceara de albine,miere, ulei de migdale sau de floarea-soarelui. Optional:poti da culoare aceste compozitii adaugand putin fard de pleoape. Dupa ce ai amestecat aceste ingrediente si le-ai pus intr-un recipient, pune-l in frigider vreao 10 minute.Este chiar o reteta foarte buna.happy

| ilinca98 a răspuns:

Pentru a oferi buzelor tale o stralucire aparte, ai nevoie de un gloss de calitate, dar nu este nevoie ca pentru asta sa cheltui o avere. Ti-l poti face foarte usor si singura.

Ai nevoie de urmatoarele ingrediente:

- 2 linguri de vaselina medicala,
- o lingurita de miere,
- 2 picaturi de esenta pentru prajituri ( de capsuni, de menta, de vanilie )
- praf ultrafin de sclipici de la un magazin artizanal.

Amesteca toate ingredientele pana ce obtii un compus omogen. Bucurate de buze sanatoase cu stralucire de diamant.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumes:*