| anonim_4396 a întrebat:

Cum se numerotează paginile în word 2010, in sensul ca a doua pagina sa inceapa cu 1

Răspuns Câştigător
| MeConstantine a răspuns:

Merge si in alt mod: Astfel dai inset page number - apoi te uiti ca incepe de la unu dai save si e oky. Apoi tot acolo, pe Ribbon unde este Header/footer/Page number ai o sagetica in jos, dai pe ea si alegi Page Number Format Si acolo jos ai start at, bifezi si pui tu numarul

3 răspunsuri:
| MeConstantine a răspuns:

Te duci pe Insert si dai Insert Cover Page ca sa ai prima pagina de coperta si sa inceapa astfel numerotarea de la doi dupa aia. Asa este cel mai usor. Cover page se gaseste in stanga sus, pe Ribbon

| anonim_4396 explică (pentru MeConstantine):

şi in alt mod nu merge, pentru ca acea pagina de coperta se face pagina separata

| anonim_4396 explică (pentru MeConstantine):

Multumesc, dar nu merge

| MeConstantine a răspuns (pentru anonim_4396):

Merge si in alt mod: Astfel dai inset page number - apoi te uiti ca incepe de la unu dai save si e oky. Apoi tot acolo, pe Ribbon unde este Header/footer/Page number ai o sagetica in jos, dai pe ea si alegi Page Number Format Si acolo jos ai start at, bifezi si pui tu numarul