| anonim_4396 a întrebat:

Cum se sterge o intrebare?winking

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Poţi să trimiţi o cerere la Contact http://www.tpu.ro/contact (ataşează link-ul cu postarea, care vrei să fie ştearsă!), să raportezi/blochezi singur/ă întrebările sau răspunsurile sau să le editezi (dacă sunt recente). În mod normal, este nevoie de minim 2 raportări. Deci, mai rogi un prieten, ca să te ajute. După ce postările respective vor fi blocate, ele nu vor mai fi vizibile pe site, însă doar administratorul site-ului (Cristina) le pot şterge de tot.

P.S. Apropo, raportările abuzive/nejustificate se penalizează. Trebuie să ai foarte mare grijă ce raportezi, pentru că dacă depăşeşti limita maximă de raportări abuzive (10), poţi să fii suspendat/ă. De fiecare dată gândeşte-te de zece ori, dacă o postare merită să fie raportată sau nu. Succes! Numai bine!

| Rayyy a răspuns:

Bună,
Nu există un buton propriu zis de delete. Singura soluţie este să trimiţi un mesaj administratorilor TPU, urmărind linkul:
http://www.tpu.ro/contact

Completează corect numele tău şi adresa de e-mail, scriind în ultima căsuţă ce întrebare sau întrebări doreşti să îţi fie şterse. Într-o zi sau două vei primi pe mail un mesaj din partea unui administrator, ce îţi va cere să confirmi alegerea ta.
Răspunde încă o dată - şi gata!

| Neimportant a răspuns:

Http://www.tpu.ro/contact Scrii aici linkul cu întrebarea care vrei să fie ştearsă şi în câteva zile o să fie eliminată.
Baftă.

| BulinutzaMov_6486 a răspuns:

Nu cred ca poti sa stergi o intrebare decat daca vrei sa o editezi daca se poate la unele intrebari poti sa le editezi dar la altele nu.Dai la "Intrebarilemele" si acolo daca iti apare intr-un chenar rosu "editeaza" atunci poti daca nu iti apare atunci nu poti! Funtita?puppy dog eyes

| Raluca7761 a răspuns:

De pe TPU? Pai dai sus la contact si dai like-ul intrebarii, si spui sa ti-o stearga, sau raportezi intrebarea.

| cezi2002 a răspuns:

Buna! nu o mai poti sterge.