| anonim_4396 a întrebat:

Cum va motivati?!
Esecuri, dezamagiri... cum reusiti sa treceti peste?!

Răspuns Câştigător
| Raniaa a răspuns:

Ziua de ieri a trecut, ce rost mai are, sa ma gandesc la ea?!
Din fiecare experienta, buna, rea... am de invatat.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Acum stiu ca obtin masina ideala bani am, locuinta am si femeie de servici sa faca mancare/curat am sant implinit in viata asta ma motiveaza

| Bacemi a răspuns:

Nu îmi consum energia pe lucrurile pe care nu le pot schimba. Important este ca la sfârșitul zilei să știu că am făcut tot ce ținea de mine. Dacă văd că nu e așa și se repetă situația de mai multe ori înseamnă că nu îmi doresc cu adevărat acel lucru, mă mint. Și atunci poate însemna două lucruri. Ori îmi explic greșit lucrul pe care vreau să îl realizez, caz în care mă pun pe studiat și după schimb tactica, dar nu scopul. Ori pur și simplu trebuie să accept faptul că am o imagine romanțată despre cine sunt eu și trebuie să fiu mai autentic, mai simplu. Uneori este un succes faptul că a mai trecut o zi. În unele zile te poți dedica mai mult planurilor pe termen lung, obiectivelor importante. Alte zile sunt de balast, trebuie doar să treacă. Ai 100% rată de supraviețuire, ești un învingător. Am învățat să mă iubesc și să nu las greșelile să mă definească. Pentru că e singurul mod prin care pot ajunge să ofer ceva cu adevărat familiei, celor dragi, societății și generațiilor viitoare. Am încercat chestia cu învinovățirea. Nu merge. Learned that the hard way. E cea mai mare greșeală pe care o poate face cineva.

| ShaOfHatred a răspuns:

Is o persoana rationala si incerc mereu sa nu-mi pese prea mult de nimic,asta include si esecurile si dezamagirile. In plus,de obicei, nu fac sau nu incerc sa fac ceva ce nu pot sa realizez din prima. Pentru ca, cand e vorba de mine, sunt o persoana perfectionista, ma rog, totusi am si eu limite.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma gandesc ca e o pierdere de timp sa sufar pentru ceva ce s-a intamplat si oricum nu mai am cum sa-l indrept.Prefer sa ma gandesc la ce voi face in viitor.

| m1dn1gh7 a răspuns:

Prin detasare de esecul in sine, face parte din trecut. Eu ramanand cu gandul blocat, il aduc in prezent desi el e un fapt mort. Nu pot ramane inert in fata unei dezamagiri sau a unui esec, dar pot ramane stabil mintal, cel putin asta imi propun dupa impact.

| GabrielGL a răspuns:

Incerci sa le dai la o parte chiar daca e greu dar trebuie,viata e facuta cu bune si frumoase,cu urcusuri si coborasuri deci, da, e greu, dar trebuie sa iesim din starea asta iesi cu prieteni usor usor vei uita ocupati timpul cu ceva, ca daca stai fara a ocupa gandul cu ceva te vei lovi mereu de accest zid...

| anonyymuusss a răspuns:

Urmărește pana la capăt! https://youtu.be/wHGqp8lz36c