| katomika a întrebat:

Cum vedeti tehnologia in viitor... sa zicem 2050

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Robotizata.Ne indreptam cu siguranta spre rau.Pentru ca se inventeaza tot mai multe aparate electronice,telefoane,televizoare tot mai moderne,
iar lumea devine superficiala din cauza comoditatii prea mare.
Muzica nu mai este cum era odata, sa iti incante urechea cand o auzeai, acum totul este facut pe calculator, cu autotune, voce falsa...
Tehnologia din ziua de azi are si parti bune si parti rele.Este adevarat ca iti usureaza din munca dar nu trebuie sa apelam la ea tot timpul.
Asta este parerea mea.

| katomika explică (pentru anonim_4396):

Imi place cum gandesti
eu sincer nu m-as fi gandit la asta normal ca ar fi robotizata dar eu vedeam doar partile bune

| Dolofănica a răspuns:

Eu văd viitorul în românia ca și în Tokio sau China. Populară și foarte evoluată, adică ști tu, cu mașini care pot, zbura.

| Elektro a răspuns:

Eu nu vad viitorul foarte schimbat.Eu mi-l imaginez aproape ca acum, dar mai poluat, putin mai evoluat, adica nu ma gandesc la masini zburatoare sau chestii d-astea

| katomika explică (pentru Elektro):

Adica o sa dureze mai mult pana la masini zburatoare?
cam in ce an ai vedea asa ceva?

| Elektro a răspuns (pentru katomika):

Nu stiu. Poate in 2080-2100?