| Madutza02 a întrebat:

Cum vedeti viata unui copil fericit, intr-un oras, la sfarsitul secolului XXI?happy

Răspuns Câştigător
| Dragosalx a răspuns:

Greu de spus, placerile si dorintele fiecaruia sunt relative.Important este sa i se asigure copilului conditiile necesare esentiale ale desfasurarii lucrurilor intr-o maniera normala, cum ar igiena, alimentatie, corecta un program adecvat varstei sale, si nu in ultimul rand dragostea parinteasca de care orice copil se bucura, si pentru ca stilul de viata de la oras este unul sedentar, ar fi bine sa faca un sport anume pe care sa il practice din placere.Cred ca acestea ar fi lucrurile generale, restul sunt detalii ce difera de la individ la individ.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Totul ar fi automatizat, masini zburatoare, etc. Deja au aparut cateva modele de masini care zboara si merg pe drum, masini care se scufunda in apa, etc. Tehnologia va fi mai avansata si nivelul de trai mai ridicat, depinde cum decurg relatiile pentru ca in ziua de azi sunt mai multe esecuri si nu trebuia sa fie asa ceea ce supone un risc in viitor a disparitiei rasei umane. De s-ar da lege ca infidelitatea sa fie pedepsita penal si li s-ar implanta un chip sau dispozitiv pentru evitarea acestor situatii ar fi bine.

| CrazyKitty a răspuns:

In chiloti cu un telefin mobil in mana...

| Dragosalx a răspuns:

Dar ce treaba au masinile zburatoare si infidelitatea cu fericirea unui copil de 12 ani sa zicemlaughing? Copii nu au voie sa conduca nici macar un moped decat dupa varsta de 16 anilaughing, iar de infidelitatea ce sa zic, daca iti inseli consoarta pe la 14 ani e de rau s-a dus cu fericirea tarolling on the floor