| Amir2011 a întrebat:

Cum vedeti voi lumea fara existenta raului?big grin

Răspuns Câştigător
| scrisoarededragoste a răspuns:

O lume fără credinţă. Dacă am fi toţi buni, dacă am atinge perfecţiunea, nu am mai avea ce să iertăm şi nu am mai putea fi iertaţi, deci nu ar mai fi posibilă viaţa după moarte în Ţara de Vis.

19 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

O lume perfecta!

| JiTerra a răspuns:

Mai buna normal! Dar nu prea ne-am deosebii unii de altii thinking n-ai avea pe cine sa dai vina laughing

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Nu e posibil asa ceva.

| Woodenpints91 a răspuns:

Plictisitoare.

| Mădă0611 a răspuns:

Nu exista rau, e vorba doar de perceptie. Daca ar exista, ar fi si sa mananci fructe, de exemplu, sa nu mai vorbesc ce omorat animale pentru hrana. Deci, fara "rau", n-ar exista viata.

| alexs99 a răspuns:

O lume mai buna si mai plictisitoare

| alexs99 a răspuns:

Tu?

| Delicacy a răspuns:

Şi ce este mai exact acest rău? Un fel de spirit care umblă prin mintea fiecăruia? thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imposibilă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ar mai exista Ying-Yang XD

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, nu cred ca poate exista vreodata o astfel de lume.

| Zeflemitoarea a răspuns:

Naşpa.
Ce-aş fi eu dacă atunci când ţi-aş vedea poza de profil, nu ţi-aş dori o moarte aşa lentă şi dureroasă?

| PotatoMustDie a răspuns:

Nu ar fi crestinism, ar fi alta credinca care ar exclude existenta raiului.

| Never4ever a răspuns:

O lume perfecta.

| xLove a răspuns:

Uneori ne simtim atat de inconjurati de rautate, incat ne e imposibil sa ne gandim la acest fel de lume.
Cred ca ar fi ciudata. Sau plictisitoare.

| Alexandra7201 a răspuns:

Ar fi seaca. Sti vorba "rau cu rau, dar mai rau e fara rau". laughing

| ImiPlacToate a răspuns:

Eu vad ca n-o sa mai fie mizerie prin tara si o sa fie frumos peste tot, O zi buna

| OliverArrow a răspuns:

Ar fi frumos, minunat dar s-ar putea sa fie si uneori cam trist, plictisitor.

| lusinda99 a răspuns:

O lume mai buna in care oamenii se ajuta fara sa astepte nimic in schimb.