| Ramo137 a întrebat:

Curand o sa plec in Scotia, am stat 21 de ani in Bucuresti, la curte, si e normal sa ma fi atasat mult de acest loc. Parintii mei sunt acolo, fratii, si urmeaza sa vin si eu in 2 luni. Dar e ciudat sa plec de aici.

Daca plec poate uit sa iau ceva de acasa, in afara de haine ce ar trebui?

Ce ar trebui sa stiu fata de acolo si aici.

Cu avionul cum este, ce trebuie sa stiu? Ce n-am voie sa iau in bagaje?

Inainte sa plec, niste sfaturi utile si reale m-ar ajuta mult. De la cei ce au plecat in tari straine de curand sau de ani de zile...

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Parintii mei sunt acolo, fratii"

oare ei nu ar fi cei mai potriviți să-ți răspundă la neclaritățile tale?

| Ramo137 explică (pentru sierra1):

Nu chiar. sunt curioasa daca cineva de aici stie. Am remarcat ca nu prea mai e activ TPU de multe luni..foarte putine raspunsuri la intrebari sau deloc.

| sierra1 a răspuns (pentru Ramo137):

Mda...s-au cam lenevit userii