| împreunăfacembine a întrebat:

Cursurile de la Academia Britanică de Afaceri și Comunicare sunt recunoscute în România? E totul sigur și pe cale legală? Pot lucra în domeniu pe baza acelor diplome fără o facultate în domeniu?

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Sunt si sunt legale. De lucrat poti, dar daca angajatorul vrea studii superioare va prioritiza pe cineva cu facultate.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau sa-ti spun, dar la Academia Britanica de afaceri nu poate sa ajunga nimeni fara o facultate sau masterat in domeniu.

| Cidp_Iasi_1971 a răspuns:

Cerinte minimale pentru inscrierea la Curs Jurnalism si Comunicare Media
Nu sunt necesare cunostinte sau studii anterioare in domeniu.
Acest curs este disponibil tuturor persoanelor cu varsta de peste 18 ani iar pentru cursantii minori care totusi doresc sa urmeze acest curs, unul dintre parinti sau tutorele va semna contractul de studii in numele lor.
https://www.academiadeafaceri.ro/......media.html

| Cidp_Iasi_1971 a răspuns:

Cerinte minimale pentru inscrierea la Curs Jurnalism si Comunicare Media
Nu sunt necesare cunostinte sau studii anterioare in domeniu.
Acest curs este disponibil tuturor persoanelor cu varsta de peste 18 ani iar pentru cursantii minori care totusi doresc sa urmeze acest curs, unul dintre parinti sau tutorele va semna contractul de studii in numele lor.