| AnonimMareMareMare a întrebat:

Cuvinte cu mai multe asemanari sunt? Cum este de exemplu descompun. Ori descompun, ori des compun. Chestii de genul, daca stiti, insirati-le aici, mi se par super big grin

3 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Orice -> ori ce
Excalibur -> Ex calibur
Oglindă -> O glindă
Cineva -> cine va

| mastadont a răspuns:

Nu înțeleg exact ce vrei să spui. Des compun nu are nici un sens pentru că des este un sufix care se pune în fața unor cuvinte, de sine stătător nu are nici o semnificație. Ceva în genul sare de bucătărie și sare în sus? Sau mare în dimensiune și mare ca în merg la mare?

| AnonimMareMareMare explică (pentru mastadont):

Cineva - cine va
descompun - des compun
chestii de genul