| anonim_4396 a întrebat:

Da, stiu... am pasarele, una din ele e cu ceea ce eu numesc "recompensa" pentru raspunsul dat.
Si mai stiu ca cica nu e recompensa pentru nimic, cineva a zis "Nu suntem plătiți, nu avem cărți de muncă..." damn... ce departe s-a gandit laughing la bani repede. De parca doar aia ar putea fi recompensa.
Pun o intrebare si cineva raspunde, apoi eu trebuie sa :

"Am aprecia foarte mult daca ai intra in contul tau si ai selecta un castigator pentru ca utilizatorul care a dat cel mai bun raspuns sa stie ca il apreciezi.
Daca nu vei selecta un castigator in urmatoarele doua zile, sistemul va atribui automat titlul de castigator utilizatorului care a primit cele mai multe voturi."

hmmmmm, EU am pus intrebarea, EU apreciez cine a raspuns bine, EU trebuie sa il aleg.
Dar daca nici un raspuns nu mi se pare satisfacator? Daca consider ca nici un utilizator nu mi-a raspuns corect?
Cine sunt ceilalti sa hotarasca raspunsul corect la intrebarea pusa de mine (sistemul va atribui automat titlul de castigator utilizatorului care a primit cele mai multe voturi).
EU te intreb pe tine, TU imi raspunzi si atat, nu ma inteleseaza ce spune EL despre raspunsul tau.

Intrebarea la care vreau raspuns:
Exista un termen limita in care se poate raspunde la o intrebare si apoi nu se mai poate raspunde?
ok... inca una :
daca sistemul alege cel mai bun raspuns iar maine vine raspunsul care EU il consider cel mai bun. Eu cum il selectez "pentru ca utilizatorul care a dat cel mai bun raspuns sa stie ca il apreciezi"?

Răspuns Câştigător
Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

M, as vrea sa te pot ajuta, dar nu sunt admin. De aceea iti sugerez sa apesi butonul de contact si sa le adresezi aceste intrebari. Raspunsul il astept si eu cu interes.

Alta chestiune e legata de faptul ca sistemul alege in mod automat raspunsul cu cele mai multe voturi: dar daca cele mai multe voturi sunt de stupid si nefolositor, de ce este acel raspuns castigator?

Numai bine!

Zbee

3 răspunsuri:
auran
| auran a răspuns:

Daca a ales deja serverul pentru tine, tu nu mai ai cum sa alegi
vezi, pana si pe TPU este ca in politicahee heehee heehee hee

| madonica a răspuns:

Tu esti foarte inteligent ai mare dreptate dar aici sunt "termeni si conditii"asa ca nu cred ca noi iti vom fi de prea mare folos.Ar trebui sa le pui lor aceste intrebari caci da de gandit.La mai multe intrebari inteligente caci ma saturasem cu intrebari de gen"ce purtati, ce creme folositi, am fost, am avut etc."pa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Z, am gasit asta "Daca utilizatorul nu alege un raspuns castigator in termen de doua zile, desemnarea raspunsului castigator se realizeaza in mod automat. Astfel, raspunsul care a fost votat de cele mai multe ori ca "folositor" si "inteligent" va fi desemnat ca fiind castigator. In conditiile in care mai multe raspunsuri au fost votate de acelasi numar de ori ca "folositor" si "inteligent", primul postat dintre acestea este ales "castigator".