| 247 a întrebat:

Daca am Facebook-ul dezactivat, dar totusi am messengerul activ, mai primesc prietenii notificare cum ca e ziua mea?

5 răspunsuri:
| Csander a răspuns:

Messengerul nu functioneaza fara FV. Daca tu l-ai dezactivat dar te-ai logat pe Messenger, implicit se activeaza si pagina de FB automat si totul revine la normal.

| 247 explică (pentru Csander):

Nu știi ce vorbești...

| Csander a răspuns (pentru 247):

Daca ai FB-ul dezactivat, dar inca folosesti Messengerul, acesta iti activeaza contul de FB la loc cand te loghezi pe Messenger.
Singura modalitate este sa folosesti un cont nou care sa foloseasca numarul de telefon, nu profilul de FB pentru Messenger.

Ce anume nu stiu ce vorbesc? Ia explica-mi tu, poate te pricepi mai bine din moment ce eu nu prea sunt cu retelele de socializare dar totul se leaga extrem de logic.

| 247 explică (pentru Csander):

Aolo, nu suport oamenii astia increzuti care cred ca le stiu pe toate
Iti dezactivezi contul apoi intri pe aplicatia de messenger sau pe messenger.com si cum intri iti apare ca ai contul dezactivat si daca vrei sa continui sa utilizezi messengerul fara a activa contul sau daca vrei sa activezi si contul.
Incearca! Dezactiveaza-l, apoi intra pe messenger, o sa vezi ca poti sa-l folosesti, iar apoi pune un prieten sa-ti caute profilul sa vedem daca reusesete sa te gaseasca

| Csander a răspuns (pentru 247):

Asta este probabil ceva schimbare noua daca este cum zici tu, pentru ca inainte nu exista asa optiune. Messengerul iti era legat de pagina de FB pe care o ai, ca mai apoi sa faca sa fie nevoie ori de profil in sine, ori de un numar de telefon la care sa se lege Messengerul.
N-am spus ca le stiu pe toate, am spus ceea ce eu stiu si ceea ce este destul de logic. Probabil intre timp cei de la FB au "rupt" logica si le-au facut separate total. Asa ca afirmatia ta cum ca as fi un increzut, cade.
Pe langa asta, daca contul iti este dezactivat si se pare ca stii destul de bine cum merge treaba, ce rost mai are intrebarea ta? E evident ca din moment ce este dezactivat, notificari din partea ta nu mai apar nimanui.