| anonim_4396 a întrebat:

Daca ar izbucni al treilea razboi mondial ati fi bucurosi sa va inrolati in armata, sa va aparati tara? (sa omorati alti oameni)

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cine ar fi bucuros sa se inroleze? Mai ales tinerii din ziua de azi care vor confunda razboiul adevarat cu un joc de pe calculator. In care numai ei omoara pe altii.Dar nu se gandesc ca si ei pot fi omorati de altii. Vor fi carne de tun.

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Adevarat!

| MihaelaDart a răspuns:

Dupa parerea mea Al-III-lea Razboi Mondial este deja inceput, nu e musai sa mergi pe un front si sa tragi in adversarul cu pricina. Al Treilea Razboi se rezuma la Marile Puteri din Guvern care dau comando peste tot in lume, care ne dirijeaza cat si viata privata. Crezi ca venirea sirienilor este doar o coincidenta? Se si stie ca tot "Răul din Siria" razboiul este inceput. Asta este totul aranjat de cei de SUS pentru distrugerea Uniunii Europene!

| anonim_4396 explică (pentru MihaelaDart):

Interesant!

| Drimmero a răspuns:

Si da si nu, dar sa speram ca al treilea razboi mondial nu va incepe niciodata pe front!

| OldSoul a răspuns:

Care tara sa o aparam? Tara asta condusa de corupti, cu numele de Romania?
Probabil da, dar cu singura conditie sa lupt la cot cu fii parlamentarilor.

| Mayhem666 a răspuns:

Nu vreau sa fiu omorat de alti oameni, dar as vrea sa omor alti oameni devil
Deci, nu, nu as fi bucuros laughing

| sublime89 a răspuns:

N-as avea de ce sa fiu bucuros, si nimeni n-ar trebui sa fie bucuros intr-o asemenea situatie. Razboiul e ceva ce trebuie evitat cu orice pret, mai ales unul mondial. La ce arme avem in prezent, nu e deloc o idee buna sa inceapa un razboi global. Ar putea fi ultimul razboi din istorie, nu pentru ca am deveni foarte pasnici apoi, ci pentru ca n-am mai exista ca specie.

| anonim_4396 explică (pentru sublime89):

Poate e mai bine daca n-am mai exista ca specie

| sublime89 a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate ca din perspectiva universala ar fi mai bine, cine stie?

| Dorotheea21 a răspuns:

E minunat ca intrebi despre inrolat pentru un scop nobil, dar barbatii din generatia noastra nu se pot "inrola" nici ca sa mearga la scoala si oricum, in cazul unui razboi mondial, cred ca se declara mobilizare generala asa ca, bucurosi sau nu, foarte multi vor fi obligati sa imbrace uniforma. happy

| MeForeverAlone a răspuns:

Lol că da

| Claudiu1905 a răspuns:

As fi bucuros pentru ca imi plac armele, numai ca oricine ar dori sa ne cucereasca ne-ar face un mare bine big hug.