| anonim_4396 a întrebat:

Daca ati avea ocazia sa va duceti pe orice planeta vreti voi, pe care v-ati duce?

La multi ani Bucovina!

11 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Nu m-aș duce nicăieri, asta dacă nu vreau să scap de viață și nu știu cum.

| sublime89 a răspuns:

Din Sistemul nostru solar, Marte e cam singura solutie. Celelalte planete sunt mult prea ostile. Iar din afara sistemului, pe oricare dintre astea:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_potentially_habitable_exoplanets

| Mieeez666 a răspuns (pentru sublime89):

Propun HD 40307.

| sublime89 a răspuns (pentru Mieeez666):

42 ani-lumina e destul de aproape, dar pare sa fie cam mare comparativ cu Pamantul. Ma refer la planeta g, care e cea mai locuibila din sistem. Se presupune ca ar putea avea apa lichida, dar nu putem fi siguri daca nu e un iad gen Venus, sau poate o planeta gazoasa gen Neptun, doar ca mai mica. Nu mi-as cumpara un bilet dus deocamdata.

| mentholinks a răspuns:

Una pe care sunt oxigen, copaci, apa si femei.

| justanotheruser99 a răspuns:

Mi-as crea propria planeta. Si as pune o bariera anti-prostiewinking

| Mieeez666 a răspuns (pentru justanotheruser99):

Sa fie rezistenta.
Pot sa vin si eu? big grin

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Mieeez666):

Da. Te primesc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

M-as duce pe Krypton

| August99 a răspuns:

Pe Terra cea de acum multi ani verde si frumoasa

Răspuns utilizator avertizat