| AvalohAlyn a întrebat:

Daca ați fi liderul României și ați avea să zicem,putere absolută de guvernare, care ar fi lucrurile pe care le-ai schimba in primul rand in tara și ce ai dori sa faci pentru tara noastră? Pe ce te-ai axa in primul rand?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eutanasierea infractoriilor de orice natura violatori, criminali, maltratatori care isi bat victimele, cei care fura sa ramana fara maini, o noua lege impotriva inselatului cine e prins puscarie 20 de ani indiferent ca e casatorit sau nu, nu conteaza daca el sau ea a inselat sa plateasca cu varf si indesat. Nunta nu mai e necesara se scoate din legislatie termenul asta, nu e nevoie de un document semnat de ambele parti pentru a considera o familie, e suficient sa fie impreuna si sa faca ce vor copil sau nu e treaba lor. Eradicarea prostitutiei mai bine zis clarific sa se impuna taxe pentru asa ceva, cine vrea si nu rezista tentatiei sa lucreze in alt post decent, va face formular la anaf pe post de muncitoare sexuala laughing multe vor fi prinse pentru ca vecinii aud suspecteaza zgomote si trimite politia sa investigheze apoi puscarie 40 de ani pentru alea care nu declara taxele catre stat 20% din venitul lunar e suficient cum fac englezii. Politia dotata cu arme si veste antiglont de ultima generatie, nu orice slabanog e politai sau gras. Cine face figuri impuscat pe loc, salarii mai bune, coruptie 0, sistem de salarizare digitalizat venitul minim pe economie 3000€ in contul bancar, se scoate bacnota si moneda metalica din folosinta - studiile mai usoare ca in finlanda nu sistemul precar care il are RO in momentul de fata. Iesitul din UE constituie un avantaj, legi anti migratorii nu primim refugiati din siria sau iraq etc sa faca tampenii cum cred ca faceau in tara lor. Germania a suferit atacuri teroriste Spania franta si uk destule pe urma lor. Alianta cu Rusia pentru tehnologie militara si parteneriat in viitor cu marfa, afaceri etc. China se exclude de import export. Americanii sa doarma cu africanii lor ca nu au ce cauta in RO si UE ramas bun doar nu doreste ca RO sa intre in spatiul schenghen

suntserios
| suntserios a răspuns:

As schimba sistemul de guvernare ca sa nu mai am putere absoluta. Nu de alta dar pot veni dupa mine imbecili cu idei precum eutanasierea si taierea mainilor

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu se pot schimba prea multe din legi, problemele adevarate sunt coruptia si lipsa de educatie a multora.
Prin educatie nu ma refer la scoala, ci la taranii de la orase, care nu cred ca schimbarea vine de la ei.