| mary4048 a întrebat:

Cum vi se pare treaba cu regionalizarea Romaniei si ce consecinte va avea aceasta asupra noastra? ..Eu am temeri ca lucrurile vor merge mai bine in tara si ca baronii locali(guvernatorii de regiuni) vor avea mai multa putere.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici eu nu vad cu ochi buni regionalizarea. Noii baroni vor avea mai multe si mai grase fonduri de gestionat. Cine cistiga? Apoi, astea sint functii de rasplatit "oamenii nostri" (ca sa nu le spun direct ce sint). De ce se mai pastreaza judetele? Regionalizarea, ca si descentralizarea, nu face decit sa aduca noi functii de conducere, noi posturi gras de bine platite. De unde?! Asta va fi consecinta: golirea buzunarelor romanilor de rind. Daca mai au ceva prin ele. Cum spune si @DeKoniec, m-am saturat sa aud ca va fi mai bine si sa vad ca este din ce in ce mai rau.

7 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Cum vi se pare treaba cu regionalizarea Romaniei si ce consecinte va avea aceasta asupra noastra? == circ în lipsă de pâine
.Eu am temeri ca lucrurile vor merge mai bine in tara si ca baronii locali(guvernatorii de regiuni) vor avea mai multa putere.==Eu nu!

| mary4048 explică (pentru MMihai):

Aveai dreptate, dar am rectificat..graba asta.

| Fatamuntilor a răspuns:

,,Aceasi Marie, cu alta palarie'''
Cheltueli mai mari, batai si incurcaturi din partea cetateanui de rand.Nu stiu cat de bine ne-ar face noua acest lucru, dar suntem prea,, mici''' pentru a schimba ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi se pare o prostie. Nu va merge nimic mai bine în ţară. Poate mai rău, ca de obicei.

| DeKoniec a răspuns:

Ahh..Doamne "lucrurile vor merge mai bine"? eu am 22 de ani, mi-am terminat studiile si peste cateva luni urmeaza sa plec in America de ce credeti ca plec? Toata copilaria mea am auzit cum "lucrurile se vor indrepta"...O seara buna!

| mary4048 explică:

Scuze..formularea corecta era..NU vor merge mai bine...

| Alsodrfegnha a răspuns:

In loc sa va plangeti peste tot ca oamenii pe care i-ati ales nu stiu sa conduca tara spre orizonturi mai bune, eu zic ca mai bine ati lua atitudine; o data ca homosexualii reusesc sa schimbe ceva prin faptul ca se implica si le pasa de drepturile lor, eu nu inteleg noi de ce nu am putea face ceva. Dar asa sunteti toti: preferati sa blamati decat sa actionati.