| RAY a întrebat:

Daca cineva intra cu tine in discutie strain find pe strada,in parc stand pe banca, etc ce faci?

23 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Dacă nu este o prezență deranjantă/dezagreabilă pentru mine, discut fără probleme.

| mgtow a răspuns:

Respir aerul romanesc.

| 愛日本 a răspuns:

Depinde cine e persoana, cum se comporta si cum arata dar nu stau prea mult de vorba.

| thegatekeeper a răspuns:

De obicei vorbesc maxim un minut cu persoana respectiva, apoi incerc sa il/o expediez cat mai rapid, fiindca nu prea imi place sa vorbesc despre lucruri marunte cu persoane pe care nici nu le cunosc. Insa depinde si de persoana. Pana acum nu am dat de nimeni care cu care sa se merite (din punctul meu de vedere) sa port o conversatie mai lunga de un minut, pe strada/ alt spatiu public.

| SongsoftheSabbathSacrifice a răspuns:

Depinde. Dacă e împuţit, pute a pişat şi bere şi e în ţoale nu tocmai feşăn atunci probabil mă îndepărtez având grijă la ce posed. Dacă arată normal, ok, de ce nu...Asta dacă nu încearcă o tentativă de flirt, atunci îi dau cu flit.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Vorbesc cu el/ea, așa este politicos și frumos, dar tu ce ai face?

| RAY explică (pentru CristiDinBucuresti):

Cred ca as vorbi asa e frumos

| ZK a răspuns:

Vorbesc cu el.

| RAY explică (pentru ZK):

Nu ti teama de acea persoana?

| ZK a răspuns (pentru RAY):

Păi,depinde și de cum arată. Dacă e un boschetar, mi-e puțin frică.Sau dacă vorbește cu un ton ciudat...

| Nordic a răspuns:

Sunt foarte sociabil dar de asemenea prudent. Deci da aş vorbi cu el/ea dar în acelaşi timp îi şi inspectez intenţiile.

| OoBunnyoO a răspuns:

Depinde de persoana si depinde de cum arata. Daca mi se pare ca are un aspect ingrijit nu ma deranjeaza sa vorbesc cu el, daca are o infatisare mai "dubioasa" probabil as pleca spunandu-i ca ma grabesc. laughing

| Anonima264 a răspuns:

Pai iti urmezi insticul!
Daca vrei sa vorbesti cu el/ea poti sa o faci, iar daca nu poti sa pleci!(desi in cazul copiilor(inclusiv al meu) ei sunt invatati de parinti sa nu vorbeasca cu oamenii straini!).

| DyNo a răspuns:

Vorbesc cu el frumos, politicos, fac cunostinta cu el cu prima ocazie pe care mi-o ofera conversatia si poate cine stie, o sa ramanem prieteni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il consider sarit de pe fix si plec laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il îngân. Nimeni nu simte o bucurie mai mare decat sa aiba norocul unui interlocutor care e de acord cu tot ce delireaza laughing

| Zabbyel a răspuns:

Simplu ii explic : clinica este in partea opusa de mine laughing)

| Zeflemitoarea a răspuns:

De obicei, în parc, merg cu prietenii, deci nu prea e loc pe bancă, dar depinde de cum vorbeşte şi ce vorbeşte şi să nu aibă o freză de piţipoancă/gay. În rest, aş vorbi, dacă aş avea chef.

| KarinuTzaa a răspuns:

Pai... daca arata a cretin sau a schizofrenic ii dau niste raspunsuri tampite sau nu il bag in seama, dar daca vad ca este ingrijit vorbesc putin cu el si daca vad ca este de treaba vb cu el... am facut asta de cateva ori ( am ajutat 2 femei batranelaughing

| Ruffneck a răspuns:

Discut cu el, ce ai putea face? sa fugi ca un retardat? -.-

| Ruffneck a răspuns:

De ce ti-ar fi teama? wtf, oricine ar fi big grin

| breathingdarkness a răspuns:

Vorbesti cu acea persoana.

| RockkGirl a răspuns:

Depinde. eu nu prea vorbesc cu strainii! Dar daca e femeie ii spun " Buna Ziua ". La barbati, mi-e putin teama. Adica. am vazut multi "cretini" sa spun asa, la stiri!